Meist

MTÜ Kirbutsirkus toetab eksperimentaalset kunsti ja arendab projektide põhiselt omaalgatuslikku ja vabakutselist kunstilist tegevust. Kirbutsirkus on kahe festivali Maikellukese päevad ja Rahvusvahelise Raadiokunsti Festivali Radiaator peakorraldaja. Kirbutsirkus’e tegevusvaldkond hõlmab kunstiliike kõige laiemas mõttes, sealhulgas ka valdkondadevahelisi kunste.

Maikellukese päevad on mänguliste kunstide festival – s.h. teater, muusika, kino, tants, luule, kunst, lavakunst, e-meedia – millega kohalikud, s.t. Euroopa äärealadel levinud loomeliigid, tähistavad igal kevadel talveunejärgset lille võitu lume üle.
Festivali käivitavaks jõuks on pakkuda kunstnikele, nii tuntud kui ka seni tundmatutele geeniustele, tegutsemiseks platformi, kus nende looming ei pea mahtuma majanduslikku ega kaasaegse krõbeda kapitalismi loogikasse. Kunstnike vabadust ja muuhulgas võimalust liigelda kunstizanrite vahelisel eikellegi maal ei kipu keegi piirama.

Rahvusvaheline Raadiokunsti Festival Radiaator
17.-18. märtsil toimus Tallinnas Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) Eestis esmakordselt rahvusvaheline raadiokunsti festival “Radiaator”.
Toetajad: Kultuuripealinn Tallinn 2011, Kultuuriväärtuste Amet, Goethe Instituut Tallinn, Briti Nõukogu.

Raadiokunst on helikunsti vorm, mis uurib raadiot kui kunstilist, eksperimentaalset ja sotsiaalset helikeskkonda ning kasutab selleks raadioeetrit ja muid helitehnilisi vahendeid. Koos raadiokunstifestivaliga avab 2006. aastast tegutsev LokaalRaadio ka oma veebiraadio, mis tegeleb radiofoonilise kunsti kui kaasaegse kunsti praktikaga ning on avatud koostööprojektidele ning kultuurilisele dialoogile.
www.festival.lokaalraadio.ee

Veebiraadio link – www.lokaalraadio.ee

Comments are closed.