Menu Close

Installatsioonid

Tallinn 2011 esitleb:
Üle Tallinna laotub Murepunktide kett…

MTÜ Kirbutsirkus installatsioon-mäng  Murepunktide kettVäike luuleautomaat Linnahalli kõrval

Aeg: 20.juuni – 30. september’ 2011
Koht: Tallinn

Pressitekst:

MUREPUNKT
tuleb appi
kõigile, kes vaevatud ja koormatud

Alates 20. juunist kuni 30. septembrini võib Tallinna linnaruumis kohata täiesti uutmoodi aparaate. Pealtnäha paistavad nad olevat harilikud kaardisööjad ja muidu masinlikud organiseerijad nagu parkimis- ja pangaautomaadid, valgusfoorid, telefonid, valjuhääldid ja postkastid.

Kuid OLGE VALVSAD, sedapuhku ei taha nad teid teie teel takistada, ei taha isegi mitte raha, sedapuhku on masinad tulnud teile appi! Nüüdsest:
EI PEA enam muretsema ei eneseabiõpikut ega raske raha eest « head kuulajat » kinni maksma, sest saate oma mure ära rääkida pihitelefoni torusse ning saate sealt vastuseks head nõu. Samuti võite end välja elada Murepanga automaadi juures.
EI PEA peale hirmsat koosolekut raiskama raha lõõgastusvahendite peale, sest Väike Luuleabi rahustab teid täiesti tasuta kiirelt maha! Sama juhtub kui sätite end LokaalRaadio levialasse.
EI PEA enam sahtlisse kirjutama, pange kõik, mis tuleb – nii mured kui luuletused – Murepostkasti!
EI PEA kartma, et valgusfoor tahab teie elu rööbastesse suruda, vastupidi, võib rahulikult silmitseda tema mahedaid tulesid, mis mitte midagi ei taha.
Aga EI PEA ka kogu aeg masinaid kuulama, VÕIB rahustava M-tähe juures lihtsalt aja maha võtta. VÕIB mõtiskleda omi mõtteid. Kui neid parasjagu pole, võib mõelda näiteks selle üle, kas Tallinnale oleks vaja metrood?
Te tunnete healoomulised aparaadid ära M -tähe järgiMurepunktide aparaate on seitset erinevat sorti – Väike Luuleautomaat, Zen-foor, Murepank, Pihitelefon, LokaalRaadio Ruuporipost, Murepostkast ja valgustatud M täht. Mainitud aparaadid – murepunktid – paiknevad erinevate kobaratena ehk punktidena üle terve linna, millest kokku moodustub Murepunktide kett.

Tegemist on niisiis surutisevastaste aparaatide võrgustikuga. Kui ka see viimane moesõna – surutis – hetkeks unustada, on nimetatud masinatel tööpõld siiski lai. Nimelt võitleb ta ka lihtsalt Mure vastu, mis kipub siinses kultuuriruumis, kus me teadupoolest enestele nii külmkappe kui lapsi muretseme, indiviidi ohtlikem vaenlane olema.

Tuleb kohe ära märkida, et mäng sõltub täielikult kodanikupoolsest initsiatiivist ehk nupulevajutusest ega sisalda linnaruumis lihtsalt lõugavaid objekte. Lõppeesmärgiks on lihtsalt linlase aeg hetkekski maha võtta ja võimalikud muremõtted kõrvale juhtida.

Murepunktide ketti avamine toimub mitmes osas. Esimesed Murepunktid avati juuni alguses mere lähedal Linnahalli ja Kalasadama vahel paikneva kalda ääres ja ajutsielt Suur gildi platsil. 20.juunil avatakse ülejäänud Murepunktid, mis jäävad linnaruumi kuni 30.septembrini.

Murepunktide keti generaatorid ja teostajad on Liina Keevallik, Katrin Essenson, Martin Pütsep, Andrus Aaslaid, Kalle Pruuden, Allan Kukk, Katre Kaare, Ants Vaalma, Märt Vaidla, Tõnis Tammisaar, Martin Sookail; peakorraldaja on MTÜ Kirbutsirkus.
Tänud: Anu Anniko, Silja Saarepuu, Taave Tuutma, Kristjan Sisa, Teresa Põldnurk, Klaire Kolmann; peakorraldaja on MTÜ Kirbutsirkus. Projekt kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi ning seda toetab Eesti Kultuurkapital.

Täpsem info: https://kirbutsirkus.com

Kontakt: Katrin Essenson kirbutsirkus@gmail.com / tel.: +372 5635 2993

Head avastamist!

Korraldustoimkond

 

Lisa kommentaar

error: Content is protected !!