Meist

MTÜ Kirbutsirkus on kahe kunstniku Keevalliku ja Essensoni ühine tegevusplatvorm, kelle huvi on arendada projektide põhiselt otsingulisema suunaga vabakutselist kunstilist tegevust. Kirbutsirkus on senimaani olnud kahe festivali Maikellukese päevad ja Rahvusvahelise Raadiokunsti Festivali Radiaator peakorraldaja. Kirbutsirkus’e käivitatud sündmustel võib kohata sageli valdkondadevahelist kunsti või midagi sellist, mida on teinekord raske kusagile liigitada.

Maikellukese päevad on mänguliste kunstide festival millega kohalikud, s.t. Euroopa äärealadel levinud loomeliigid, tähistavad igal kevadel talveunejärgset lille võitu lume üle. Meile tundus vajalik alates 2009. aastast jätkata vara lahkunud festivali algataja Eriti Kurva Muusika Ansambli ninamehe Sven Kuntu tegevust, kes jõudis sellele omalaadsele festivalile nime anda. Esimesel 2008. aastal toimus Von Krahli Teatris Eriti Kurva Muusika Ansambli kontsert-etendus “Tundekasvatus” ja Krahli Teatri BAARis lugesid viimse piiri peal lapseootel naised luulet. 
Jätkuvalt on olnud festivali käivitavaks jõuks pakkuda kunstnikele nii tuntud kui ka seni tundmatutele geeniustele kunstilist tegevus- ja mõtteruumi, kus nende looming ei pea mahtuma majanduslikku ega kaasaegse krõbeda kapitalismi loogikasse. Samuti toetada kunstnike loomevabadust ja muuhulgas võimalust liigelda kunstižanrite vahelisel eikellegi maal. Peale kümnendat juubeli aastat võttis MTÜ Kirbutsirkus festivali korraldamisest pausi. Elame näeme…

Rahvusvaheline Raadiokunsti Festival Radiaator
17.-18. märtsil toimus Tallinnas Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (EKKM) Eestis esmakordselt rahvusvaheline raadiokunsti festival “Radiaator”.
Toetajad: Kultuuripealinn Tallinn 2011, Kultuuriväärtuste Amet, Goethe Instituut Tallinn, Briti Nõukogu.

Raadiokunst on helikunsti vorm, mis uurib raadiot kui kunstilist, eksperimentaalset ja sotsiaalset helikeskkonda ning kasutab selleks raadioeetrit ja muid helitehnilisi vahendeid. Koos raadiokunstifestivaliga avab 2006. aastast tegutsev LokaalRaadio ka oma veebiraadio, mis tegeleb radiofoonilise kunsti kui kaasaegse kunsti praktikaga ning on avatud koostööprojektidele ning kultuurilisele dialoogile.
www.festival.lokaalraadio.ee

Veebiraadio link – www.lokaalraadio.ee