Maikellukese päevad 2015

Mänguliste kunstide festival
Maikellukese päevad 2015

22. mail Von Krahli Teatris   algusega kell 18
23.mail  
algusega kell 16.00
&
 Ukraina teatribändi Dakh Daughters kontsertetendus
toimub 23.mail  algusega kell 19.00 Vene Teatris!
Kogu festivali sündmuste kava:
https://kirbutsirkus.com/?page_id=2008
Piletite eelmüük Piletilevis:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/maikellukese-paevad-2015-37223/

 

Maailmal on närvid läbi

Mänguliste kunstide festival Maikellukese päevad toimub sel aastal juba kaheksandat korda. Eelmisel aastal osaliselt TTÜ Mektorys toimunud festivalilt sai alguse kunstnike koostöö teadlastega, mis jätkub hoogsalt.

Selleaastaste Maikellukese päevade teemaks on tolerantsus. Sellega juhtub viimasel ajal nii Eestis kui maailmas kummalisi asju – kes ei talu nalja ja läheb selle nimel tapma, kes tahab samasoolised armunud “kappi tagasi” pressida, kes lööb teist usku vennal pea maha, kes saadab sõjapõgenikud koju tagasi… Maailmal on närvid läbi.

Maikellukese päevad käsitlevad seda teemat kõikvõimalikes varjundites. Luubi all on erinevad taluvusepiirid – imelikult käituvast sugulasest ja valet värvi loomast vastiku naabrikorterist tuleva lõhna ja jubeda siniseks keedetud munani. Katsed toimuvad seal kus valge läheb mustaks.

Õhus on küsimused:
Mis juhtub kui kokku saavad ühemõtteline mees ja kahe otsaga asi?
Mis juhtub kui kokku saavad veidra kujuga pink ja normaalne perse?
Mis juhtub kui kokku saavad normaalne verekoer ja imelik jope?
Jne…

Asja uurivad Silja Saarepuu ja Villu Plink, Mart Kampus, rühmitus Nagu Naine Oleks Kodus (Mari-Liis Roos, Maria Hansar, Katrin Essenson, Liina Keevallik), kooslus Ringhold (eleOnora ja Kalle Tikas); MKDK muusikud (Raul Keller, Heiki Tikas, Pearu Helenurm, Tarvo-Kaspar Toome, Siim Soop, Jaan Pehk jt.) ja Estonian Bad Dream Big Band, Jüri Shestakov, Minna Hint, Rao Heidmets ja Andrei Hvostov.

Seoses selleaastase teemaga on esmakordselt avatud uksed ka väliskülalistele. Prantsusmaalt on tulekul mängulised kunstnikud Delphine Manoury, Justine Schmitt ja Ene Rämmeld ning Ukrainast seitsmeliikmeline näitlejannadest koosnev ansambel Dakh Daughters vapustava kontsertetendusega.

Festival toimub 22.-23. mail Von Krahli Teatris &
23. mail toimub Vene Teatris ansambel Dakh Daughters kontsertetendus
algusega kell 19.00.

 

Dakh Daughters täispikk reklaamvideo: https://www.youtube.com/watch?v=rjL6Y-c-HUo#t=295

Dakh Daughters piletite eelmüük:
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/dakh-daughters-ukraina-kontsert-etendus-manguliste-kunstide-festivali-maikellukese-paevad-2015-raames-162759/

Kogu festivali piletite eelmüük – http://www.piletilevi.ee
Täpsem info – http://www.kirbutsirkus.com

Kuraatorid on Katrin Essenson ja Liina Keevallik. Festivali korraldavad MTÜ Kirbutsirkus ja MTÜ Kultuurikatel ning kaaskorraldajad on Von Krahli Teater ja Vene Teater. Festivali toetab Eesti Kultuurkapital, Kristjan Rahu.