Kava

Maikellukese päevad 2017

Happy end!

27.mail.2017

Maikellukese päevad saavad 10-aastaseks. Kuna Laululava ja Linnahall vajavad remonti, üürime bussi ja sôidame kuhu tahame. Peale saab tulla Linnahalli Statoili tagant 27. mail kell 17.00. Ôhtul kl 21 Von Krahli baaris soojad bändid. TULGE PEALE!

Ajakava ja toimumiskohad:
kl 17:00 buss Linnahalli Statoili tagant; performatiivne väljasõit Tallinna äärealadele.kl 20:30 Silja Saarepuu ja Villu Plink installatsiooni avamine ja sulgemine Mülleri tornis ehk Pika jala väravatornis.
kl 21:00-00:00 kontsertprogramm Von Krahli Baaris.

Maikellukese Päevad on mänguliste kunstide festival, millega kohalikud, Euroopa äärealadel levinud loomeliigid tähistavad talveunejärgset lille võitu lume üle.
Pigem stiihilist laadi festival Maikellukese päevad on interdistsiplinaarne (loe: harudevaheline) sündmus ning toob kevaditi kokku erinevaid kunstilisi sõpruskondi – peamiselt homo performereid – et nad saaksid ellu viia oma kõige ootamatumad etteasted.

Festivaliprogrammi esimene pool toimub bussis. 
Väljasõit hämaraladele algab kl 17:00 Linnahalli Statoili tagant.

Rühmitus Nagu naine oleks kodus (Liina Keevallik, Mari-Liis Roos, Maria Hansar & Katrin Essenson) hüppab seekord üle oma varju, teie silme all. Ühtlasi teeb endast dokfilmi. Tee peal on võimalus kohtuda tuntud kantrimuusiku Paul Cole’i ja kitarrigeeniuse Tarvo Kaspar Toomega. Tulemused on ettearvamatud. Rao Heidmetsa multikas “Skin Free!” on kihutamiskindlalt bussiaknale installeeritud ning aja saab maha vôtta Jüri Reinberg-Shestakovi “Varjuobservatooriumis”. Üldse pole välistatud üllatused. Pidupäeva puhul heidetakse ka melanhoolne pilk tahavaatepeeglisse ja urgitsetakse pisut oma juurte kallal, sest sentiment on inimlik lisaväärtus.

Tagasi Balti jaama jõutakse umbes täpselt kl 20:15 ning kl 20:30 toimub Silja Saarepuu ja Villu Plingi installatsiooni avamine ja sulgemine Pika jala väravatornis.

Õhtu jätkub kl 21 Von Krahli Baaris kontsertidega. Maikellukese päevadega koos sündinud üleelusuurune muusikute kooslus Estonian Bad Dream Big Band üllatab ka tänavu uue  suurvormiga “UUS TEOS”. Oma uut plaati “Ärkvelsilm” (ImproTest Records) esitlevad Roomet Jakapi ja Mart Soo, samuti tuleb uue läikiva kettaga välja ansambel Phlox.
Viimase vindi keerab õhtule peale mürabänd Zahir!

Kontsertprogrammi pilet Von Krahli Baaris 8 EUR, sularahas kohapeal.

Korraldab Kirbutsirkus, toetab Eesti Kultuurkapital, täname: EAÜ