Wake up! It’s time to die

“Ärka üles! Aeg on surra”
Idee autorid, lavastus, teostus Katrin Essenson, Jarmo Karing
Kujundus, lavastus  ja dramaturgiline tugi Liina Keevallik
Fotod Siim Vahur
Valguskujundus Priidu Adlas
Etendajad: Jarmo Karing, Katrin Essenson, Marko Mägi

Lääne kultuuriruumis on vähe müstilisi rituaalseid sündmusi mida praktiseeritakse ning neist kõige aeglasemini muutuvad on enamasti seotud Vikatimehe tulekuga. Looduslähedaste rahvaste kogukonnas on loomulik suhe surmaga, sellega seotud rituaalid ja nende tähenduslikkus säilinud. Meile tundub, et tänapäeva linnakeskkonnas on inimene neist seostest võõrandumas ning oleviku olulisus ähmastunud.

Kaasaegse skisofreelise üldise õhkkonna foonil pakume teile teatri turvaliste seinte vahel võimalust süveneda poolteist tundi olemise ajalikkusesse. Teeme poeetilise katse ning eemaldame kapitalismi, sõja ja ka inimese ning vaatleme, mis siis juhtub.

Doktor Essenson ja selgeltnägija Karing aitavad üle saada surmahirmust, saamahimust ja klammerdumisprobleemidest, avavad teie silmad, kaotavad teie kõige halvaloomulisemad kired ja teid ähvardavad katastroofid, päästavad teie peast valla loomingu ka kõige raskemal hetkel… kindlustavad õnneliku lõpu…

Tegemist on imetabase ja palju ilusat visuaali pakkuva pool-dokumentaalse häppeningiga.

Katrin Essenson (s 1973) on vabakutseline koreograaf, tegevuskunstnik ja kuraator. Jarmo Karing (s 1978) on etenduskunstnik, tegelenud koreograafia ja liikumise loomisega.

Esietendus 13.01.2016.

Pärast teist etendust, 14.01.2016 toimub vestlus kunstnikega. Vestlust modereerib Madli Pesti.

NB! Etendusel on kohati tunda bensiini lõhna.

Võtame vastu ka gruppe!