Maikellukese päevad 2010

Pressiteade

MTÜ Kirbutsirkus esitleb:

Maikellukese Päevad 2010

Maikellukese Päevad on neljandat aastat toimuv interdistsiplinaarse (loe: harudevahelise) kunsti festival, millega kohalikud, s.t. Euroopa äärealadel levinud loomeliigid tähistavad ilmselt talveunejärgset lille võitu lume üle. Tegemist on liikuva pühaga, mis paistab silma ärganud isendite ettearvamatute väljaastumiste poolest.
Tänavuse kevadet kuulutava festivali Maikellukese Päevad avab neljapäeval,
27. mail kell 17 trammis esilinastuv dokumentaaljant „Kontroll!!!“, kuhu oodatakse linnakodanikke otse tänavalt! Filmilinastusega kaasneb kontrolliteemaline performance. Trammist antakse sündmuste järg edasi Von Krahli Teatrisse (neljapäev, 27. mai), Kanuti Gildi SAALi (reede, 28. mai) ja Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumisse ehk EKKM-i (laupäev, 29. mai).

Seekordse festivali Maikellukese Päevad peategelane on press (loe: meedia).
Kes ta meile on?
Mida ta meist tahab?
Mida ta meist teab?
Kas võin talle kõik ära rääkida?

Kunstituru kontekstis on kunstnik pidevalt situatsioonis, kus ta produtseerib, organiseerib ja reklaamib oma tegevust ning tegeleb oma loomingu levitamisega. Samuti peab ta igal hetkel olema valmis selgitama, mispärast on ta kunstnikuna valinud just sellise kunstilise lähenemise. Sellistest olukorrast lähtudes on mitmed kunstnikud Maikellukese Päevadel oma teosed pühendanud pressile.
Kava sõlmpunktid on Mart Kangro ja Taavi Kerikmäe installatsioon-etendus „Licence to Kill“ kuuele LED-ekraanile, Hello Upani lühietendus „Purukumi“ meediamulli olemusest ning rühmituse Vedelik pressiteemaline performance „Vasu ehk Vaimne surutis“.

Festivali raames kutsutakse kokku ümarlaud, kus kunstirahvas ja pressi esindajad (vaatajad) saavad ühes toas sõbralikult kokku. Saame teada, kuidas asjad tegelikult on – mida me tegelikult teineteisest teame? Sõna on palutud võtma mitmete kunstivaldkondade ning ajakirjanduse esindajaid. Miiting saab loodetavasti olema üllatusterohke. Ja kui ka ei saa aadrit laskmata, mõjub see igal juhul elustavalt olematule kommunikatsioonile pressi ja pressialuse vahel.

Laupäeval, 29. mail teeb spetsiaalselt Maikellukese Päevade tarbeks otselülitusi LokaalRaadio (107,2 FM). Uue saatesarja „Raadioballett“ avalööki oodatakse koreograaf-MC Päär Pärensonilt (alias J.O.C.) ja Renzo van Steenbergenilt. LokaalRaadio teeb vahelülitusi ka presiteemalise ümarlaua teemadel.

Juba kolmandat korda astub Maikellukese Päevadel üles Estonian Bad Dream Big Band ning seekord saab tolle demokraatliku vabaorkestri olema varasemast veidi erinev. Endiselt ühendab suurejooneline kooslus aga MKDK bändide Phlox, Beggars Farm (BF), Lippajad, Romb jt muusikuid. Nendega koos astub lavale Euroopa Kultuuripealinna Segakoor Veronika Portsmuthi juhatusel. Lisaks tuleb Erkki Otsman festivalil välja uue kavaga „Kabaree Marcelle“, vabaimprovisatsiooniline ansambel ASK teeb soovikontserdi ning teine improansambel Lippajad testib taas uut rivistust. Festivali lõpetab kontsert „Närvid läbi 2010“, kus esinevad näiteks Zahir, Sequoia, Paul Cole & The Great Outdoors, Miss & Meat Waits ning Taavi Tulev.

Festivali koostööpartnerid ja toimumispaigad:
Von Krahli Teater: neljapäev, 27. mai
Kanuti Gildi SAAL: reede, 28. mai
Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumisse ehk EKKM: laupäev, 29. mai
Kuraatorid: Liina Keevallik, Katrin Essenson, Maria Mölder
Organisatoorne tugi: Klaire Kolmann.
Kontakt: kirbutsirkus@gmail.com / +372 56352993

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriväärtuste Amet