Sündmuste arhiiv

Mänguliste kunstide festival
Maikellukese päevad 2015

Maailmal on närvid läbi

Selleaastaste Maikellukese päevade teemaks on tolerantsus. Sellega juhtub viimasel ajal nii Eestis kui maailmas kummalisi asju – kes ei talu nalja ja läheb selle nimel tapma, kes tahab samasoolised armunud “kappi tagasi” pressida, kes lööb teist usku vennal pea maha, kes saadab sõjapõgenikud koju tagasi… Maailmal on närvid läbi.

Õhus on küsimused:
Mis juhtub kui kokku saavad ühemõtteline mees ja kahe otsaga asi?
Mis juhtub kui kokku saavad veidra kujuga pink ja normaalne perse?
Mis juhtub kui kokku saavad normaalne verekoer ja imelik jope?
Jne…
Festival toimub 22.-23. mail Von Krahli Teatris
kus asja uurivad – Silja Saarepuu ja Villu Plink, Mart Kampus, rühmitus Nagu Naine Oleks Kodus (Mari-Liis Roos, Maria Hansar, Katrin Essenson, Liina Keevallik), kooslus Ringhold (eleOnora ja Kalle Tikas); MKDK muusikud (Raul Keller, Heiki Tikas, Pearu Helenurm,Tarvo-Kaspar Toome,Siim Soop, Jaan Pehk jt.) ja Estonian Bad Dream Big Band, Jüri Shestakov, Minna Hint, Rao HeidmetsAndrei Hvostov,  Ene Rämmeld, Delphine Manoury ja Justine Schmitt.

Euroopas laineid lööv Ukraina naistebänd Dakh Daughters annab
23. mail festivali raames ainukordse ja ainulaadse kontsertetenduse
Vene Teatris algusega kell 19.00.


Muusikutest-näitlejannadest koosnev trupp on välja kasvanud kuulsast Kiievi Dakh Teatrist ning rabava kontsertetenduse on lavastanud Vladislav Troitski, kes on ühtlasi Ukraina tuntuima teatrifestivali GogolFest rajaja.
Dakh Daughters on osalenud ka 2013. aastal Euromaidani protestiüritustel ning üks nende hittlugudest on kontsertetenduse nimilugu Rozy / DonbassMetsiku energia ja võitleva vaimu juures on laval mängus puhas poeesia, kombineeritud ukraina rahvalaulu, roki, räpi ja erakordse näitlejameisterlikkusega. Tegemist on nende endi sõnul “friigikabareega”, mis kõrvaltvaatajale paistab pigem geeniustekabareena, sest näitlejannad mängivad kõik kõiki pille, laulavad kõikvõimalikes keeltes ja vahetavad rolle nagu käpikuid. Elujaatav vaatemäng armastusest, vabadusest ja ilust paistab päästvat maailma. Dakh Daughters loob laval sellise prantsuse salongi atmosfääri, kus Mireille Mathieu sõbruneks Marilyn Mansoninga. Relvastatuna kogu keelpillide arsenali ning lisaks ka klahvpillide ja trummidega, raputavad naised publikut Laibachi-laadsete möiretega, kuid võivad sama ootamatult leebuda ning muutuda lõbujanulisteks 50ndate Hollywoodi kaunitarideks, kes unistavad troopilisest puhkusest Kariibidel. Sel erakordsel artistide kooslusel on midagi põhiolemuslikult ühist inglise bändiga The Tiger Lillies, kes seinast seina karakterite voolimises ja kaasakiskuvates naljakas-intellektuaalsetes etendustes ukrainlannadele sarnanevad. Dakh Daughters’i muinasjutulaadsete laulude sõnad toetuvad Ukraina klassikalisele luulele, fragmentidele vanaaegsetest hittidest aga ka nende oma tekstidele. Kõige eriskummalisemaid muusikapalu ilmestavad Tarass Shevtshenko, Lesja Ukrainka, Josef Brodski, Charles Bukowski ja Aleksander Vedenski tekstid. Hittlugu Rozõ / Donbass näiteks on kirjutatud Shakespeare’i sonetile. Tänu oma teatritaustale ja -kogemusele võib Dakh Daughters mängleva kergusega publiku emotsioonidega manipuleerida, üllatades tempode kogu skaala ja nutikate pausidega ning vaataja tähelepanu õigel ajal ja õiges kohas hoides. Mis peamine – lavalt õhkub saali lakkamatu loominguline nauding ja ohjeldamatu energia taastootmine. Tegemist on väärt teatri- ja muusikasündmusega ühekorraga.

Kontserdi piletitulu läheb Ukraina toetuseks.

Dakh reklaamvideohttps://www.youtube.com/watch?v=rjL6Y-c-HUo#t=295

Dakh Daughters kontsertetenduse piletite info
Hinnad: 18/15€/12€/10€
Loozhipilet: 25€
Ukraina toetaja pilet: 40€
Piletite eelmüük piletilevis – http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/muusika/dakh-daughters-ukraina-kontsert-etendus-manguliste-kunstide-festivali-maikellukese-paevad-2015-raames-162759/
Täpsem info – http://www.kirbutsirkus.com

Kuraatorid on Katrin Essenson ja Liina Keevallik. Festivali korraldavad MTÜ Kirbutsirkus ja MTÜ Kultuurikatel ning kaaskorraldajad on Von Krahli Teater ja Vene Teater. Festivali toetab Eesti Kultuurkapital, Kristjan Rahu.