Ajaveeb

Kirbutsirkuse post factum’id 2015:

Muidugi Maikella festival. Aasta 2015 kevadel palusime osalejatel mõlgutada kunstilisi mõtteid tolerantsuse teemal ja kutsusime Vene Teatrisse külla Dakh Daughters bändi Kiievist. Nende rabavate naiste comeback’i Eestisse nõuavad valjuhäälselt nii need, kes kohal olid, kui need, kes õnnetuseks just sel laupäeval sibulapeenras kohmitsesid. Vaatame…

Sügisel käsime Ukrainas ja vaatasime ära terve GogolFesti, nägime lavastaja Vlad Troitski kolme uut vapustavat suurvormi, tungisime ka telgitagustesse – korjasime õunu öises inimtühjas Dovzhenko-nimelises filmikoplis, nägime Dakh Daughters’eid uue etendusega proovi tegemas… Ja jõudsime arusaamisele, et kui maailmal on närvid täitsa läbi, siis seda massilisemalt ja seda sügavamalt tuleb sukelduda kunsti, sest mängsäilitab rahu ning seda enam tuleb festivalidel edasi elada lasta.

Veel üks oluline fakt – tänu Hooandjatele ja kõigile Maikella külastajatele-osalejatele saime Dakh Daughtersi piletitulust MTÜ Mondo kaudu anda üle ka väikese toetuse Ukraina heaks! Toetust kasutati sisepõgenike õigusabi infoliinide loomiseks. Kuigi toetus oli natuke väike nagu kirbusitt ikka, tundub meile jätkuvalt, et mõtegi on oluline ja oleme asja üle üsna uhked!

Täname kõiki koostööpartnereid, kes aitasid meil asju korraldada: Vene Teater, Von Krahli Teater, MTÜ Kultuurikatel, salapärane Kristjan Rahu, kadunud Estonian Air jpt.
Head jätkuvat Vananaistetalve ja saabuvat Vana Aasta Lõppu!

Ikka Teie Kirbud.

image_00006