Maikellukese päevad 2014

Etenduskunstide Festival

MAIKELLUKESE PÄEVAD 2014

17. mail kell 12:00 TTÜ Mektorys
24. mail kell 16:00 Kanuti Gildi SAALis

Maikellukese päevad 2014

Kasu peal väljas

Maikellukese päevad, tuntud kui harudevahelise kunsti festival, kus igaüks võib teha seda, mida ta kunagi pole söandanud teha, korraldab kunstnikele seekord tõelise julgusproovi – nad seatakse silmitsi teadlaste ja tehnikainimestega, kõikvõimalike unistuste potentsiaalsete elluviijatega.

Kunagi kohaliku reklaamiajastu algul figureeris kõikides lehtedes küsimus: “Mis juhtub siis, kui kokku saavad koeratoit ja teadus?” ning samas oli muidugi ka rasvases kirjas vastus, vististi “Pedigree Pal”. Samamoodi tahaksime tänavustel Maikellukese Päevadel küsida: “mis juhtub siis, kui kokku saavad kesklinna keldrite geenius ja Mustamäe metsade mõtleja?”

Maikellukese Päevad pakuvad esimest sammu silmapiirini kulgeval renessansiteel ning küsivad: “Kuidas olla (ühiskonnale) kasulik kunstnik?” Hariduseilmas oleks see nurgakivi “alkeemia kateedrile”, tee nn viienda elemendini, mis ühendab endas kõik teised põhielemendid ning mis toodab mitmekülgseid, ise-hakkama-saavaid inimesi.

Lõhnab loomemajanduse järgi? Kindlasti, kuid selle sõna laiemas tähenduses. Maikellukese Päevad ei uuri kuidas kunstipäraseid käpikuid teaduse abiga maha müüa. Uurivad hoopis ühiskondliku ruumi uuenemise võimalikke stsenaariume ning käsitlevad kunsti majandusmudelis kui ettevõtlikkust ja mitte kui äri. See ettevõtlikkus tekitaks kunsti, teaduse ja äri ühtepattapanemisel ebaturvalise ja loomingulise keskkonna lotmanlike väikeste plahvatuste sihipäraseks läbiviimiseks. Ideede lahendusi saab lõpuks näha-kuulda Kanuti Gildi SAALi ruumides.

Kuraatorid: Liina Keevallik, Katrin Essenson, Maria Hansar

Korraldajad: MTÜ Kirbutsirkus, Kanuti Gildi SAAL
Toetaja: Eesti Kultuurkapital

 

Lisa kommentaar