Press

Pressitekst

Maikellukese päevad 2011 – UNISTUSTE FESTIVAL

Aeg: 15. mai
Koht: Kanuti Gildi SAAL ja Von Krahli Teatri baar

Kultuuriaastaks planeeritud kultuuriteemaline festival on sedapuhku seljatamas igasugust materialismi ning liikumas puhtakujulise idealismi suunas. Keskpärastest materiaalsetest oludest on sündimas ideaalne festival. Võidab idee. Täpsemalt öeldes: unistus.

„Võidab“ sest kapitalismiaja unistuste festival ei tähenda paraku muud kui üht suurt unistuste võiduajamist. Kõik osalejad on oodatud oma unelmate projekte esitlema nii efektselt kui torust tuleb ja pea võtab, milliste lisamaterjalidega iganes – stiilinäiteid võib tuua stepptantsust kuni peente 3D projektsioonideni. Lava, valgusvihk ja mikrofon on vabad. Peamine on veenda komisjoni, kelle otsus võib muuta maailma – parimat stsenaariumi, mis ei sisalda reisi kuule, ootab järgmisel aastal produtseerimisleping MTÜ Kirbutsrikuse ja Kanuti Gildi SAAL’iga. Teine ja kolmas koht peavad leppima ahvatlevate auhindadega.

Festivali alateemaks jääb siiski kultuur ja küsimus: kas kõik, mille ümbert on rohitud, on kultuur? Kui kultuur tähendab tööd ja vaevanägemist, kuidas saab siis teda „sisse tuua“?

Viimasele küsimusele annab kindlasti vastuse üks teadaolev konkureerija, unistus maailma esimesest kantrimuusikalist “Some Mink Name”, mis saab Kanuti Gildi Saalis esitatud koos värvikate vahepaladega.
Muusikal on sündinud tänu järgmiste instantside kohtumisele: Paul Cole & The Geat Outdoors ja MKDK muusikud ehk Estonian Bad Dream Big Band. Stsenaariumi ja muusika autor on Paul Cole ja peaosatäitja Taniel Kuntu.

Festivali lisaväärtuseks, nagu ikka, on luuleklubi. Sel aastal on kavas korraldada luuletuur, mis läbib oma teel erinevaid tänavanurki, kus luulet kuulates jalgu puhata.  Sel aastal osalevad ka slämmijad, luulemaastiku performatiivsemad esindajad.

Tuur algab Von Krahli Baari terrasilt, seejärel kulgeb läbi linna ning lõpp-peatuseks on Kanuti Gildi SAAL.

Täname festivali toetajaid Eesti Kultuurkapitali ja Kultuuriväärtuste Ametit. Festivali peakorraldaja: MTÜ Kirbutsirkus. Katus ja moraalne tugi  Kanuti Gildi SAAL ja Von Krahli Teater.
Tehniline tugi: Revo Koplus ja Kaur Faltis.
Festivali kuraatorid: Liina Keevallik ja Katrin Essenson. Kommunikatsiooni koordinaator ja luuletuuri korraldaja Teresa Põldnurk /+372 5254776.
Kontakt: kirbutsirkus@gmail.com / +372 56352993

Piletid müügil kohapeal & kassa avatud tund ennem algust:
Päevapilet – täispilet 5 eur / soodus 2 eur
Üksikpilet – 2 eur /soodus 1 eur
Luuletuur  TASUTA!

Artistide nimekiri täieneb festivali lähenedes…

Lisa kommentaar