Press

Pressitekst

M-täht
Suur M Harju tänaval

Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 esitleb:

Üle Tallinna laotub Murepunktide kett

Alates 20. juunist kuni 30. septembrini võib Tallinna linnaruumis kohata täiesti uutmoodi aparaate. Pealtnäha paistavad nad olevat harilikud kaardisööjad ja muidu masinlikud organiseerijad nagu parkimis- ja pangaautomaadid, valgusfoorid, telefonid, valjuhääldid ja postkastid.
Kuid OLGE VALVSAD, sedapuhku ei taha nad teid teie teel takistada, ei taha isegi mitte raha, sedapuhku on masinad tulnud teile appi!

Nüüdsest

EI PEA enam muretsema ei eneseabiõpikut ega raske raha eest « head kuulajat » kinni maksma, sest saate oma mure ära rääkida pihitelefoni torusse ning saate sealt vastuseks head nõu. Samuti võite end välja elada Murepanga automaadi juures.

EI PEA peale hirmsat koosolekut raiskama raha lõõgastusvahendite peale, sest Väike Luuleabi rahustab teid täiesti tasuta kiirelt maha! Sama juhtub kui sätite end LokaalRaadio levialasse.

EI PEA enam sahtlisse kirjutama, pange kõik, mis tuleb – nii mured kui luuletused – Murepostkasti!

EI PEA kartma, et valgusfoor tahab teie elu rööbastesse suruda, vastupidi, võib rahulikult silmitseda tema mahedaid tulesid, mis mitte midagi ei taha.

Aga EI PEA ka kogu aeg masinaid kuulama, VÕIB rahustava M-tähe juures lihtsalt aja maha võtta. VÕIB mõtiskleda omi mõtteid. Kui neid parasjagu pole, võib mõelda näiteks selle üle, kas Tallinnale oleks vaja metrood?

Te tunnete healoomulised aparaadid ära M -tähe järgi. Murepunktide aparaate on seitset erinevat sorti – Väike Luuleabi, Zen-foor, Murepank, Pihitelefon, LokaalRaadio Ruuporipost, Murepostkast ja valgustatud M täht. Mainitud aparaadid – murepunktid – paiknevad erinevate kobaratena ehk punktidena üle terve linna, millest kokku moodustub Murepunktide kett.

Tegemist on surutisevastaste aparaatide võrgustikuga. Kui ka see viimane moesõna – surutis – hetkeks unustada, on nimetatud masinatel tööpõld siiski lai. Nimelt võitleb ta ka lihtsalt Mure vastu, mis kipub siinses kultuuriruumis, kus me teadupoolest enestele nii külmkappe kui lapsi muretseme, indiviidi ohtlikem vaenlane olema. Pole just teab mis uhiuus mõte selle vaenlase vastu astuda luulerelvaga, kuid plaan on pakkuda leevendava kuurina tavapärasest erinevamaid ilmumisvorme.

“Tuleb kohe ära märkida, et mäng sõltub täielikult kodanikupoolsest initsiatiivist ehk nupulevajutusest ega sisalda linnaruumis lihtsalt lõugavaid objekte. Lõppeesmärgiks on lihtsalt linlase aeg hetkekski maha võtta ja võimalikud muremõtted kõrvale juhtida,“ tutvustasid murepunktide ideed selle eestvedajaid Liina Keevallik ja Katrin Essenson.

Murepunktide ketti avamine toimub mitmes osas. Esimesed Murepunktid avati juuni alguses mere lähedal Linnahalli ja Kalasadama vahel paikneva kalda ääres ja ajutsielt Suur gildi platsil. 20. juunil avatakse ülejäänud Murepunktid, mis jäävad linnaruumi kuni 30.septembrini.

Murepunktide keti generaatorid ja teostajad Liina Keevallik, Katrin Essenson, Martin Pütsep, Allan Kukk, Katre Kaare, Andrus Aaslaid, Kalle Pruuden, Tõnis Tammisaar, Ants Vaalma, Märt Vaidla, Martin Sookail; peakorraldaja on MTÜ Kirbutsirkus. Tänud: Anu Anniko, Silja Saarepuu, Taave Tuutma, Kristjan Sisa, Teresa Põldnurk, Klaire Kolmann; peakorraldaja on MTÜ Kirbutsirkus. Projekt kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi ning seda toetab Eesti Kultuurkapital.; peakorraldaja on MTÜ Kirbutsirkus.
Projekt kuulub Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi ning seda toetab Eesti Kultuurkapital.

Täpsem info: https://kirbutsirkus.com
Kontakt: Katrin Essenson – kirbutsirkus@gmail.com / tel.: +372 5635 2993

Head avastamist!
Korraldustoimkond

Zen-Foor Nunne tänava alguses

Murepunktide asukohad:

Murepunkt Vanalinn: Suur gildi plats – Pühavaimu kiriku esine plats, Kanuti Gildi SAALi ees (Pikk 20), Von Krahli Teatri baar (Rataskaevu 10) Harju tänav ja Harju mägi, Karjavärava plats, Balti jaam, Nunne tänav, Nunne ja Suur-Kloostri nurk, Vabaduse väljak.

Murepunkt – Kesklinn: Tammsaare park, Rotermanni kvartal, Swedbank aadressil Rävala pst 5, sadam – D terminal, lennujaam, Solaris.

Murepunkt Põhja-Tallinn: Statoil (Põhja pst. 33), merekaldal linnahalli kõrval (kultuurikilomeetri alguse, EKKM’i ja linnahalli vahetus läheduses).

Murepunkt Kadriorg: Miia-Milla-Manda muuseumi hoov, E. Vilde muuseumi ees, Russalka lähedal mere ääres.

Murepunkt Lasnamägi: Uus-Pae bussipeatus, Lasnamäe kaupluse ees Pae tn 70, Mustakivi bussipeatuse lähedal (Laagna tee).

Murepunkt – Kristiine: Kristiine keskuse ees.

Murepunkt Mustamäe: Magistraali keskuse bussi- ja trollipeatus (Sõpruse pst 212 vastas), Kaja kultuurikeskuse trollipeatus (E.Vilde tee 118 lähedal).

Murepunkt – Õismäe: Väike-Õismäe tiigi ääres (Õismäe tee), Väike-Õismäe trollipeatuse lähedal.

Murepunkt – Nõmme: bussipeatus Nõmme kultuurimaja ja kaubanduskeskuse vastas, Nõmme rongijaama platvorm.

 

Lisa kommentaar